Strona główna

Gmina Gorlice

Nagrody i wyróżnienia »

Wyróżnienie "Sportowa Gmina 2013" dla Gminy Gorlice

W dniu 23 maja 2013 r. podczas uroczystej gali w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie Ryszard Guzik, wójt gminy Gorlice odebrał z rąk Andrzeja Kraśnickiego prezesa PKOL i Marka Zdziebłowskiego prezesa Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej wyróżnienie i tytuł Sportowej Gminy 2013.


Była to już V edycja wyróżnienia, którym uhonorowano od 2010 roku 152 miasta oraz gminy z całej Polski. Wyróżnienia "Sportowa Gmina" przyznawane są samorządom, które umiejętnie łączą budowę obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.


Wśród laureatów tegorocznej edycji  znalazły się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową, jak i mniejsze miasta i małe gminy wiejskie, które na skalę swoich możliwości i potrzeb realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji. Istotnym elementem oceny jest także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży.

 

W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymały 54 miasta i gminy, a z Małopolski - miasto Kraków, miasto Szczucin, miasto i gmina Wieliczka oraz gmina Gorlice.


Wójt Gminy Gorlice Ryszard Guzik podkreśla, że jest to wielkie wyróżnienie dla naszej gminy oraz wszystkich osób zajmujących się sportem. Gmina Gorlice znana jest z działalności w dziedzinie sportu. Przy każdej szkole jest sala sportowa, w prawie wszystkich miejscowościach są boiska sportowe, działa kilkanaście klubów i stowarzyszeń sportowych, a nasi sportowcy osiągają sukcesy w wielu dziedzinach. Od 18 lat w gminie organizowane są Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej, które kończone są podsumowaniem i wręczeniem nagród w ramach Kampanii Profilaktycznej Gminy Gorlice „Wyjść naprzeciw”. Każdego roku w finale imprezy występują znane gwiazdy sportu i muzyki. W roku bieżącym finał Kampanii odbędzie się 20 czerwca w Zagórzanach, podczas którego wystąpi zespół muzyczny PECTUS i mistrz akrobacji rowerowych Krystian Herba.

 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny