Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości

   

Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Gorlice

Gmina Gorlice od stycznia 2018 r. realizuje projekt mający na celu utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. Wartość całego projektu wynosi 2 778 635,75 zł.
   

Wycieczka krajoznawcza Seniorów Gminy Gorlice

1 września 2018 r. 52 seniorów z gminy Gorlice brało udział w wycieczce krajoznawczej do Kielc i Wąchocka. Wycieczka odbyła się w ramach zadania publicznego  z zakresu pomocy społecznej pn. „Prowadzenie ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku i młodzieży na terenie gminy Gorlice”.
   

Małżeństwa na medal!

56 par z Miasta i Gminy Gorlice świętowało 29 sierpnia 2018 r. jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego.
50 par obchodziło jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego – Złote Gody, jedna para jubileusz 55-lecia – Szmaragdowe Gody, jedna para jubileusz 60-lecia – Diamentowe Gody, dwie pary jubileusz 62-lecia oraz dwie pary jubileusz 65-lecia – Żelazne Gody.
   

Aktywni Seniorzy - Szlakiem Piastowskim

Wycieczka „Szlakiem Piastowskim” była  jednym z większych zadań zaplanowanych w projekcie pt. „Wspólnota łączy - aktywny senior!”, realizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice.
   

Absolutorium dla wójta gminy Gorlice

Rada Gminy Gorlice, na sesji w dniu 25 czerwca 2018 r. – po wysłuchaniu opinii Komisji Rewizyjnej i Regionalnej Izby Obrachunkowej - jednogłośnie udzieliła absolutorium Wójtowi Gminy Gorlice Ryszardowi Guzikowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.
   

Nagrodzono opiekunów drewnianych zabytków z Małopolski

Właściciele zabytkowego dworku w Kwiatonowicach (gmina Gorlice) – Magdalena Miller i Kasper Świerzowski – zostali laureatami tegorocznej Nagrody im. Mariana Korneckiego.
   

"Spotkanie na obcasach”

8 marca 2018 r. restauracja w Zagórzanach gościła 63 kobiety z Gminy Gorlice na "Spotkaniu na obcasach”, zorganizowanym z okazji Dnia Kobiet.
   

Lata 20-te, 30-te w Ropicy Polskiej

Dnia 22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej, odbyła się niezwykła podróż artystyczna w lata 20. ubiegłego stulecia.

Wycieczka Seniorów Doliną Popradu

Dnia 4 października 2017 r. grupa seniorów z Ropicy Polskiej, Szymbarku, Kobylanki oraz Dominikowic pojechała na wycieczkę Doliną Popradu. Pierwszym punktem programu była Krynica.
   

III Spartakiada – Senioriada

26 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Ropicy Polskiej odbyła się III Spartakiada – Senioriada. Wzięło w niej udział 60 seniorów z sześciu wiosek z terenu gminy Gorlice: Szymbarku, Ropicy Polskiej, Klęczan, Kobylanki, Dominikowic oraz Zagórzan.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne