Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Seminarium Ekologiczne w Bystrej

12 marca 2015 r. w Domu Ludowym w Bystrej odbyło się Seminarium Ekologiczne dotyczące organizowania i promowania gospodarstw ekologicznych. Organizatorem seminarium był Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Wójt Gminy Gorlice oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej.

Na spotkanie przybyło około 100 rolników z powiatu gorlickiego, którzy prowadzą gospodarstwa ekologiczne, gospodarstwa agroturystyczne oraz młodzież i zaproszeni goście. Seminarium prowadził kierownik TZDR w Gorlicach Wincenty Kmak. Wójt Gminy Gorlice Ryszard Guzik, współorganizator spotkania, przedstawił stan rolnictwa w gminie, zwracając uwagę, że posiada ona tytuł Europejskiej Gminy Ekologicznej.

W części tematycznej seminarium Andrzej Starzyński z ARiMR w Gorlicach przedstawił sprawy związane z programami rolno-środowiskowymi na lata 2014-2020. O zasadach certyfikacji gospodarstw ekologicznych i przygotowaniu gospodarstw do certyfikacji mówiła Beata Rosiek z TZDR w Gorlicach.
Podczas seminarium Spółdzielnie Mleczarskie promowały produkty ekologiczne, które powstają z mleka dostarczanego z gospodarstw naszych rolników. Poczęstunek dla wszystkich przygotował Zespół Szkół CKR w Bystrej. Zebrami wysłuchali także wykładu na temat chowu zwierząt jeleniowatych.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne