Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Biesiada świąteczna w Dominikowicach

Grudzień jest ulubionym miesiącem wielu ludzi. To czas odwiedzin św. Mikołaja, ubierania choinek, oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. 11 grudnia 2014 w ramach projektu „Bądź aktywny - znajdź wiosnę w jesieni życia!” realizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dominikowicach zorganizowano „Biesiadę świąteczną dla beneficjentów”.

Było to również podsumowanie projektu Tradycja, kultura, wspólna historia – będziemy razem, którego realizatorem było SKOWD.

Spotkanie odbyły się w Wiejskim Domu Kultury w Dominikowicach .Uczestniczyło w nich ponad 70 osób. Główną atrakcją był występ dzieci i młodzieży przygotowany przez panią Renatę Ludwin i pana Romana Korbicza. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów: Przewodniczący Rady Gminy Gorlice pan Aleksander Kalisz, Kierownik GOPS w Gorlicach - pani Anna Rafa, pani Urszula Poznańska – główna księgowa GOPS, Dyrektor Zespołu Szkół w Dominikowicach pani Lidia Foltyn, Zarząd OSP w Dominikowicach w osobach pan Florian Przybycień, Jan Kędzior, Jan Karp i Pan Marian Szymczyk.

Zaproszeni goście złożyli uczestnikom spotkania świąteczno-noworoczne życzenia. W trakcie biesiadowania pani koordynator Renata Dulęba przedstawiła prezentację podsumowującą projekt. Ponadto można było oglądać wszystkie wytwory rękodzieła beneficjentów, tj.: malowane ręcznie bombki, hafty, koronki, biżuterię artystyczną, flakony wykonane techniką decoupagei scrabooking. Warsztaty dla beneficjentów prowadziły pani Agata Wszołek i Pani Zofia Marszałek, które przygotowały również piękną świąteczną dekorację i wystawę prac.

Uroczystość przebiegła w atmosferze serdeczności i przyjaźni. Goście z uwagą i wzruszeniem słuchali kolęd, niektórym nawet zakręciła się łezka w oku. Uczestnicy biesiady byli poruszeni panującą atmosferą i zapewniali, że będą wspominać chwile spędzone razem.

Spotkanie świąteczne potwierdza, że warto organizować dla środowiska lokalnego podobne działania, które dobrze wpływają na integrację osób starszych. Z pewnością były to dla wszystkich niezapomniane chwile.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne