Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Zimowa Szkoła Wolontariatu

Zimowa Szkoła Wolontariatu w Jodłówce Tuchowskiej

„Na tropach serca...” to motto przewodnie tegorocznej Zimowej Szkoły Wolontariatu, która odbyła się w dniach od 3 lutego do 15 lutego w Jodłówce Tuchowskiej.

Wzięło w niej udział 210 wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariatu (działających przy Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach) wraz ze swoimi koordynatorami. Codziennie wolontariusze uczestniczyli w 3 godzinnych warsztatach i 2 godzinnych wykładach opracowywanych według autorskiego programu „Wolontariat elementem działań obywatelskich”. Zajęcia poprowadzili instruktorzy z Oratorium w Bydgoszczy. Dzięki zajęciom, młodzi wolontariusze mogli doskonalić i utrwalać swoje umiejętności.

Zimowa Szkoła Wolontariatu, to część projektu „Wolontariat Edukacją Obywatelską”, realizowanego przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI przy współpracy z Gminą Gorlice, Miastem Gorlice oraz Starostwem Powiatowym w Gorlicach. Jego celem jest rozwój aktywności i postaw obywatelskich wśród młodzieży gimnazjalnej zrzeszonej w 14 Szkolnych Klubach Wolontariatu ze szkół w Binarowej, Bystrej, Zagórzan, Stróżówki, Szymbarku, Ropicy Polskiej, Klęczan, Kobylanki, Kwiatonowic, Biecza, Siar oraz Gorlic ( MZS nr1, MZS nr 3, MZS nr 5).

Zimowa Szkoła Wolontariatu organizowana jest w ramach projektu „Wolontariat Edukacją Obywatelską”, dofinansowanego w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne