Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Anioły w Kobylance

Już po raz trzeci do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Kobylance przybędą anioły. Za sprawą studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i przy twórczej inwencji wychowanków Ośrodka niebo z aniołami będzie na wyciągnięcie ręki najpierw Kobylance, a w styczniu także w Krakowie.


Aniołowo, anioły kojarzą się z niebem, z ciepłem, ze świętami oraz nazywanymi tak często osobami niepełnosprawnymi. Mamy nadzieję że w ciepłej i przedświątecznej atmosferze anioły wypełnią świetlicę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance, bo właśnie u nas odbędą się trzecie już Warsztaty Plastyczne przygotowane przez studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – mówi dyrektor Ośrodka Dorota Pyznar.


Podczas warsztatów razem z zaproszonymi uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach, nasi wychowankowie wykonają rzeźby, formy przestrzenne, kolaże, ozdoby choinkowe, których motywem przewodnim będą właśnie anioły. Celem warsztatów będzie pobudzenie świadomości twórczej uczestników, poznanie i praca nowymi technikami jak kolaż i instalacje. Efekty pracy planują studenci wystawić w przestrzeni wiejskiej Kobylanki, a od 12 stycznia 2014r. na Wydziale Sztuki UP w Krakowie.


Warsztaty stworzą okazję osobom niepełnosprawnym do zbliżenia ze światem abstrakcji, możliwości tworzenia, pokazania swojego talentu artystycznego. Propagowanie twórczości osób niepełnosprawnych poza murami Ośrodka i WTZ będzie ich promocją.


Z twórczością wychowanków SOS-W i WTZ można było zapoznać się przy okazji kiermaszów czy konkursów plastycznych. Teraz będą mogli pochwalić się swoimi artystycznymi dokonaniami i uczestniczyć w życiu kulturowym wsi. Akceptacja społeczna ma przecież dla tych osób ogromne znaczenie. Warsztaty plastyczne będą także wspaniałą terapią niosącą radość i satysfakcję z bycia razem i tworzenia.

Strona internetowa SOSW w Kobylance


Opracowała: Maria Głowacka-Grądalska z SOS-W Kobylanka


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne