Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Szlachetna Paczka i "Serce - Sercu" w Gminie Gorlice

Gmina Gorlice właczyła się w akcję Szlachetna Paczka. Pracownicy Urzędu Gminy Gorlice, Gminego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS), Oświatowego Zespołu Administarcyjnego Szkół (OZEA) i Ośrodka Kultury Gminy Gorlice (OKGG), zebrali w sumie 1286 zł. Za tę kwotę dla rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem zakupiono odzież, artykuły spożywcze i chemii gospodarczej oraz pralko-wirówkę.

 

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Więcej na stronie internetowej STOWARZYSZENIE WIOSNAGmina Gorlice włączyła się także w przedświąteczną akcją charytatywną "Serce-Sercu", którą Fundacja Sądecka organizuje już po raz dziewiętnasty.

Akcja „Serce-Sercu” pomaga tym, którzy z różnych względów, najczęściej materialnych, nie mogą w pełni przeżywać świąt Bożego Narodzenia. Tym ludziom, mieszkańcom Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej, stara się pomagać Fundacja Sądecka, organizując przedświąteczną zbiórkę żywności.

Po raz drugi swoją pomoc oferują uczniowie i nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Gminę Gorlice. Przy koszach rozstawionych w sklepach dyżurować będą uczniowie zachęcając klientów do dzielenia się zakupionymi produktami spożywczymi. Koordynatorem akcji z Gminy Gorlice będzie Pani Aneta Boryczko nauczycielka z Zespołu Szkół w Bystrej. Po zbiórce wolontariusze ze szkół pomagać będą w przygotowaniu paczek, które jeszcze przed Wigilią dotrą do potrzebujących rodzin, osób chorych i samotnych. GOPS wskaże rodziny, które najbardziej potrzebują pomocy.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne