Strona główna

Gmina Gorlice

Sport »

Lekkoatleci UKS Kobylanka w ogólno - polskim finale Samsung Athletic Cup

Zawodniczka Anna Cetnarowicz zajęła 9 miejsce w konkursie skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę na wysokości 150 cm (podczas eliminacji wojewódzkich uzyskała wynik 153 cm.). Szymon Dyląg  uplasował się na 11 miejscu w pchnięciu kulą z wynikiem 11,24 m (podczas eliminacji pchnął kulę na odległość 11,45 m).  Jedenaste miejsce zajęła także Monika Rurka, uzyskując w skoku w dal odległość 4,73, po raz kolejny poprawiając swój rekord życiowy. Finał ogólnopolski zawodów Samsung Athletic Cup w kategorii gimnazjów odbył się  na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i połączony był  z mityngiem lekkoatletycznym, w którym uczestniczyła czołówka polskich lekkoatletów z Tomaszem Majewskim, Piotrem Małachowskim, Marcinem Lewandowskim oraz rekordzistą Europy w biegu na 100 metrów Francisem Obikwelu z Portugalii.