Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja » Warsztaty Terapii Zajęciowej

   

WTZ

Warsztaty prowadzą zajęcia dla 27 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu gorlickiego w zakresie rehabilitacji społecznej, zawodowej , intelektualnej i fizycznej. Wszyscy uczestnicy mają wskazania do uczestnictwa w wtz wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.

Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami

Gmina Gorlice otrzymała grant z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu grantowego „Bezpieczne WTZ i rehabilitacja społeczno-zawodowa osób z niepełnosprawnościami”. Grant był przeznaczony na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników zaangażowanych w bezpośrednia pracę z osobami z niepełnosprawnościami.
   

Nowy samochód dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance

15 października 2020 r. wójt Jan Przybylski wraz z przewodniczącym rady Mieczysławem Skowronem przekazali uczestnikom i kierownikowi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance Mirosławie Bedryło nowy samochód marki Ford Transit Custom.
   

Film "Rozdarte serca" wyróżniony na Fesiwalu Filmowym

Film uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielance pt. „Rozdarte serca” znalazł uznanie jury IV Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych „FilmON” w Krakowie i został zakwalifikowany do finału pokonując wielu konkurentów z całej Polski. Podczas finału konkursu, w dniu 13 maja 2019 r. w Krakowie film WTZ otrzymał wyróżnienie za kostiumy i formę.
   

Spotkania przedświąteczne w WTZ i GOPS

W Domu Ludowym w Bielance odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Spotkanie przedświąteczne zorganizował także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
   

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dominikowicach mają 20 lat

W czwartek, 3 października 2013 r. uroczyście obchodzono 20 - lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dominikowicach. Obchody rozpoczęto mszą św. w Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance, a dalsza część odbyła się Wiejskim Domu Kultury w Kobylance. 


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny