Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

„Odkrywanie Nowych Talentów” w Zagórzanach

ODKRYWAMY SPORTOWE TALENTY - I SZKOLNY BIEG WIOSENNY

Jak co roku pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Zagórzanach odbywał się pod hasłem „Odkrywania Nowych Talentów”. Tym razem pożegnaliśmy zimę na sportowo.

Na początku w dobry nastrój i wiosenną atmosferę wprowadzili nas przedstawiciele samorządu uczniowskiego prezentując skecz „Pojedynek zimy z wiosną”. Po zaciętej walce i dzięki mocnemu wsparciu całej szkoły zwyciężyła oczywiście wiosna. Powracając do sportowego charakteru, tego dnia kolejnym punktem naszej imprezy było spotkanie z wspaniałym sportowcem - biegaczem. Pochodzi z Zagórzan, biega 30 lat, w sumie pokonał ponad 100 tys. kilometrów i ciągle w dobrej formie i zdrowiu. Naszym gościem był Pan Leopold Jamro człowiek, który przebiegł ponad 60 maratonów, biegał w całej Europie, wiele razy stawał na najwyższym stopniu podium, a przede wszystkim osoba, która swoją postawą, powoduje, że chce się biegać – aktywnie żyć. Pan Leopold opowiedział nam, jak zaczynał swoją przygodę z bieganiem, przekazał cenne wskazówki jak bezpiecznie biegać, na co zwrócić uwagę oraz zaprezentował nam część swoich medali, pucharów, dyplomów. Nie zabrakło również śmiesznych historii i wpadek, które zdarzają się w każdej dyscyplinie sportu. Gość podzielił się z nami nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem biegowym, ale zaprezentował także kilka wierszy – poezja to druga jego pasja. Pisanie wierszy przychodzi mu równie łatwo, jak pokonywanie 42 kilometrowego dystansu maratonu.
Po teorii czas na praktykę. Przechodzimy na boisko szkolne i na początku sztafeta najstarszych uczniów naszej szkoły w imieniu wszystkich w ekologiczny sposób pożegnała zimę, unicestwiając tradycyjną „Marzannę” . Następnie wszyscy przystąpiliśmy do wspólnej rozgrzewki przy muzyce. Zabawa była przednia. No i najważniejsza część dzisiejszego dnia – I Szkolny Bieg Wiosenny. Na starcie zameldowali się reprezentanci każdej klasy. Rywalizację rozpoczęli uczniowie klas I-III SP. I jak się później okazało byli najlepsi. Wszyscy bez żadnych wyjątków każdy uczeń z każdej klasy stanął na starcie i ukończył bieg. Następnie swoich sił próbowali uczniowie klas IV – VI SP. Na koniec pozostały nam starty uczniów klas I- III gimnazjum. W każdej kategorii walka toczyła się od samego startu do ostatnich metrów trasy. Podczas każdego z biegów zawodników wspierali wszyscy uczniowie, głośno dopingując, podnosząc na duchu i zachęcając do podjęcia dodatkowego wysiłku. Po zakończonych biegach, chwila przerwy, obiad i uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepsi dostali pamiątkowe medale stworzone specjalnie na tę uroczystość.
Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie, stanęli na starcie, pokonali dystans, serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że Szkolny Bieg Wiosenny na stałe zagości w kalendarzu uroczystości szkolnych.

Iwona Jamro

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice




Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne