Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

„Marsz po zdrowie”

W sobotę 8 marca 2014 r. odbył się II bystrzański „Marsz po zdrowie”. Inicjatywa rozpoczęta rok temu, adresowana do kobiet i dziewcząt z Bystrej i okolic, miała swoją drugą edycję. Zdrowy styl życia, dobra kondycja fizyczna i zadowolenie z siebie, to główne hasła przyświecające tej akcji. Pomysłodawczynią „Marszu po zdrowie” i autorką trasy marszu jest nauczycielka Zespołu Szkół w Bystrej, Hanna Wojdyła. Ona to, po raz kolejny zachęciła dyrektor szkoły Ewę Magierę, nauczycielki Zespołu Szkół w Bystrej i Centrum Kształcenia Rolniczego Technikum w Bystrej, uczennice oraz mamy, do nietypowego uczczenia Dnia Kobiet.

Nie było kwiatów, ale kobiety same sobie sprawiły prezent w postaci świetnej zabawy, przy kawie i ciastku, integrując się mimo różnicy wieku i zainteresowań.

Na spotkanie zaproszono słuchaczki Niepublicznej Szkoły Policealnej w Gorlicach, które w myśl powiedzenia „Dłonie wizytówką kobiety” zaprezentowały zebranym pokaz masażu i pielęgnacji dłoni. Po nim zaś, każda pani mogła oddać swoje dłonie w ręce specjalistek i z dumą obserwować końcowe efekty.

Organizatorka marszu, Hanna Wojdyła zaapelowała do pań, by dbając o swój wizerunek, nie zapominały o codziennym ruchu. Czas mu poświęcony, zawsze zaprocentuje dobrym samopoczuciem, sprawnością i odpowiednią figurą. Przedstawiła ponadto wszystkim paniom zestaw ćwiczeń zatytułowany: „ 9 niezawodnych ćwiczeń-chudnij i modeluj swoje ciało”. Jeden z punktów dotyczył Nordic walking. Ta coraz bardziej popularna forma wypoczynku nie wymaga drogiego sprzętu, wystarczą stabilne kijki, dwie nogi i ręce oraz zwykłe chęci, których współczesnym, zabieganym kobietom czasem brakuje.

Druga część akcji była już czysto sportowa. Przed szkolnym budynkiem grupa pań, zaopatrzona w odpowiednie obuwie, kijki i uśmiech, rozpoczęła swój marsz po zdrowie. Trasa „Szkoła - Bucze - Szkoła” licząca około 5 km przebiegała wśród malowniczych terenów Bystrej i Bieśnika. Pogoda nie zepsuła imprezy, brak deszczu i silnego wiatru, tak charakterystycznego w tej okolicy, spowodował, iż spacerowanie było czystą przyjemnością.
Może gdyby promienie słoneczne również zaszczyciły swoją obecnością niebo, to liczba uczestniczek „II Marszu po Zdrowie” byłaby większa.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne