Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Zespół Szkół w Dominikowicach - Mecenas Polskiej Ekologii

Zespół Szkół w Dominikowicach - Mecenas Polskiej Ekologii i „Szkoła Przyjazna Środowisku”

W dniu 4 lutego 2011 r. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbyła się Gala, podczas której zostali wyłonieni laureaci i wyróżnieni XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Podczas Gali dyrektor Alicja Górska odebrała certyfikat i dyplom nadający tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii Zespołowi Szkół w Dominikowicach. Wcześniej szkoła trzykrotnie (2008, 2009, 2010) otrzymała tytuł Promotor Ekologii.

W dniu15 lipca 2011 r. w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, dyrektor szkoły Alicja Górska odebrała certyfikat nadający szkole na wniosek Narodowej Rady Ekologicznej tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii.

Do tego prestiżowego konkursu ekologicznego stają zarówno wielkie firmy, często o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym, samorządy powiatowe i gminne, jak i szkoły, a nawet przedszkola.

Instytucje rywalizują o tytuł „Przyjaźni Środowisku” w różnych kategoriach. Na „podium zwycięzców” stają obok siebie prezesi wielkich korporacji, starostowie, wójtowie oraz dyrektorka szkoły z miejscowości, którą trudno znaleźć na mapie.
Zespół Szkół w Dominikowicach jako jedyna placówka oświatowa z województwa małopolskiego zdobył w tym roku certyfikat Mecenasa Polskiej Ekologii.Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne