Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

I Festyn Szkolny w Szymbarku

I Festyn Szkolny – Szymbark 2011

RELACJA NA GORLICE.TV

W niedzielne popołudnie 29 maja 2011 r. przy pięknej pogodzie, wokół budynków Zespołu Szkół w Szymbarku odbył się I Festyn Szkolny – Szymbark 2011, którego organizatorami był Zespół Szkół w Szymbarku kierowany przez dyrektora Marka Dziedziaka oraz Rada Rodziców placówki (Przewodniczący Andrzej Więcek). Cieszący się sporym zainteresowaniem festyn był podsumowaniem 150 rocznicy założenia szkoły, którą obchodzono w br. szkolnym, a jego dodatkowym celem było uzyskanie środków na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Podczas imprezy atrakcji nie brakowało zarówno na scenie, jak i poza nią. W urozmaiconym programie, prowadzonym przez Annę Radziak i Magdalenę Wszołek, wystąpili młodzi wokaliści i grupy taneczne z szymbarskiej szkoły, Ośrodka Kultury Gminy Gorlice i Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach oraz instrumentaliści z gorlickiej Państwowej Szkoły Muzycznej. Zwieńczeniem urozmaiconych prezentacji dla każdej grupy wiekowej były świetne koncerty zespołu „Doors To Heaven” z Biecza oraz znanej łemkowskiej grupy folkowej „Serencza”.

Nie mogły się nudzić dzieci, dla których przygotowano miejsca zabaw ruchowych, przejazdy quadem, barwną wizytę bractwa rycerskiego z Sędziszowej, jazdę konną pod okiem Włodzimierza Kario, przejazdy quadem oraz pokazy astronomiczne w planetarium Buba – Sky.
Starsi uczestnicy festynu korzystali z usług salonu fryzjersko – kosmetycznego, próbowali swych sił w kilku konkurencjach sportowych oraz mogli obejrzeć wystawę rysunku satyrycznego gorlickiego grafika Bartka Belniaka w pobliskim kasztelu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana w budynku szkolnym wystawa „150 lat szymbarskiej szkoły”, przy której zatrzymywali się nauczyciele i uczniowie szkoły – jubilatki, sprzed kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Były chwile wspomnień i uśmiechów przy planszach z archiwalnymi fotografiami i szkolnymi pamiątkami. Znaleźć można tam było także archiwalne zdjęcia z przedstawień, w których występował obecny Wójt Gminy Gorlice – Ryszard Guzik.
Wszyscy mogli także spróbować znakomitej szymbarskiej kuchni: pierogów i bigosu przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, potraw z grilla oraz smacznych ciast.
Wiele emocji towarzyszyło losowaniu nagród (m.in. laptop, lodówka, rower) wśród tych wszystkich, którzy zakupili „cegiełki” na rzecz szkoły. Festyn zakończyła wieczorna zabawa przy muzyce zespołu „Horyzont” oraz przy dyskretnej obecności członków szymbarskiej OSP zabezpieczających imprezę.

Udana impreza to zasługa kilkumiesięcznej pracy dyrekcji szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów Zespołu Szkół w Szymbarku, pomocy wielu sponsorów, przede wszystkim: Banku Spółdzielczego w Gorlicach i firmy Enion Energia z Krakowa oraz kilkunastu instytucji partnerskich, w tym Gminy Gorlice. Wszystkim, szczególnie ofiarodawcom, którzy „zakupili” cegiełki należą się słowa wielkiej wdzięczności bowiem udało się także osiągnąć finansowy cel imprezy – uzyskanie środków na wymarzoną przez uczniów i nauczycieli tablicę interaktywną.

Marek Dziedziak

dyrektor ZE w Szymbarku


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne