Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Otwarcie sali gimnastycznej w Stróżówce

Otwarcie sali gimnastycznej w Stróżówce

12 maja 2011 r. nastąpiło długo oczekiwane uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej wybudowanej przy szkole w Stróżówce. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice pw. NNMP w Gorlicach. Po zakończonej mszy społeczność szkolna, z pocztem sztandarowym na czele, przeszła do szkoły w Stróżówce, gdzie nastąpiło otwarcie i poświęcenie nowego obiektu sportowego.

Na uroczystości nie zabrakło znamienitych gości. Oprócz władz gminnych, obecni byli między innymi: burmistrz miasta Gorlice - Witold Kochan, starosta powiatu gorlickiego - Mirosław Wędrychowicz, były marszałek, a obecnie radny sejmiku małopolskiego - Leszek Zegzda, wizytator z ramienia małopolskiego kuratora oświaty - Barbara Bąk oraz przedstawiciele rad powiatu i gminy, dyrektorzy szkół, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Ksiądz prałat Stanisław Górski poświęcił nowo otwartą salę gimnastyczną, a wszyscy zebrani mogli wysłuchać okolicznościowych przemówień i obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły.

- Cieszę się niezmiernie, że mogę dzisiaj z Wami świętować otwarcie tej wspaniałej sali gimnastycznej, która mam nadzieję, będzie długo służyć uczniom i mieszkańcom Stróżówki.
O potrzebie budowy sali mówiono od dawna, jednak budowa kanalizacji, chodnika, termomodernizacja i rozbudowa szkoły były zawsze zadaniami pilniejszymi.
Wreszcie dyrekcja, rodzice, radni, członkowie Komitetu Kanalizacyjnego przynieśli wypracowane środki na projekt budowy sali gimnastycznej, który został wykonany i przystąpiono do jego realizacji. Przetarg na budowę sali gimnastycznej z łącznikiem i zapleczem socjalnym wygrała Firma Budowlana Antoniego Pyzika z Moszczenicy i w ciągu półtora roku cykl realizacji został zakończony.
Należy tu podkreślić, że inwestycja ta była dużym obciążeniem dla Gminy, rozważano nawet możliwość przerwania prac, jednak uwzględniając wszystkie aspekty, zarówno społeczne jak i finansowe, podjęta została decyzja o zakończeniu budowy. Dzięki życzliwości wielu ludzi mieszkańcy, młodzież, uczniowie Stróżówki doczekali się wreszcie sali sportowej. Ja w tej chwili czuję wielką radość i ogromną satysfakcję
- powiedział wójt gminy Gorlice Ryszard Guzik.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne