Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

Awanse zawodowe nauczycieli

28 sierpnia 2023 roku w Wiejskim Domu Kultury w Stróżówce odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Po złożeniu ślubowania, akty mianowania otrzymało 15 nauczycieli z przedszkoli i szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Gorlice.Dofinansowanie stołówki w Szkole Podstawowej w Kwiatonowicach

Gmina Gorlice otrzymała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki w Szkole Podstawowej w Kwiatonowicach.
   

Laureaci konkursów wojewódzkich w Szkole Podstawowej w Zagórzanach

Antoni Ciapaj zdobył I miejsce w konkursie „Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej”, a drużyna w składzie: Antoni Ciapaj, Adam Kurzawa i Aleksandra Rybka również wywalczyła I miejsce w  XIII Konkursie Historycznym  „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie”.

Projekt „Już pływam” w Gminie Gorlice

Gmina Gorlice pozyskała dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w kwocie 8.040 zł na realizację programu nauki pływania dla dzieci pn. „Już pływam”. W programie weźmie udział 30 uczniów.
   

Konkurs Języka Angielskiego „Happy Kids”

26 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach, już po raz ósmy, odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Najmłodszych „Happy Kids”. Konkurs był okazją dla najmłodszych uczniów z całej gminy do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności oraz skonfrontowania jej z rówieśnikami z sąsiednich szkół.
   

Powiatowy Konkurs Ekologiczny - eliminacje gminne

17 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Dominikowicach odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych pt. Odnawialne źródła energii – przyjazna energia Ziemi.
Do rywalizacji stanęli uczniowie z Bystrej,
Dominikowic, Stróżówki i Zagórzan.

Konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych

Wójt Gminy Gorlice ogłasza konkursy na stanowiska:
1)    dyrektora Szkoły Podstawowej w Dominikowicach,
2)    dyrektora Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej,
3)    dyrektora Szkoły Podstawowej w Zagórzanach,
4) dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Klęczanach.


Zapewnienie podstawowej dostępności Szkół Podstawowych w Bystrej i Zagórzanach z projektu Dostępna Szkoła

Gmina Gorlice realizuje przedsięwzięcie grantowe pn. „Zapewnienie podstawowej dostępności Szkół Podstawowych w Bystrej i Zagórzanach zlokalizowanych w Gminie Gorlice”, na które otrzymała dofinansowanie w kwocie 1.350.000 zł. Zadanie jest realizowane w ramach projektu Dostępna Szkoła, finansowanego ze środków EFS w ramach programu PO WER IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Projekt Dostępna Szkoła jest realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

   

„Poznaj Polskę” w szkołach Gminy Gorlice

Gmina Gorlice otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” w kwocie 174.420,00 zł.
Z dofinansowania korzystają obecnie wszystkie szkoły Gminy Gorlice. Od października do grudnia 2022 r. organizowane są wycieczki do ciekawych miejsc.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] ... [17] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny