Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

   

Jubileusz 20 – lecia powstania i działalności Ośrodka Kultury Gminy Gorlice

W Ośrodku Konferencyjno – Wystawienniczym „Kasztel" w Szymbarku, 29 września 2011 r. odbyła się Jubileuszowa uroczystość 20 – lecia powstania i działalności Ośrodka Kultury Gminy Gorlice.
   

Lato dzieci i młodzieży w gminie Gorlice

Dla dzieci i młodzieży z gminy Gorlice lato w tym roku obfitowało w szereg atrakcji.
O zabezpieczenie czasu wolnego dla nich zadbali dyrektor wraz z pracownikami poszczególnych filii Ośrodka Kultury Gminy Gorlice i bibliotek. Oprócz bogatej oferty merytorycznej pracy z dziećmi i młodzieżą takiej jak: zajęcia świetlicowe, gry i zabawy, malowanie, wykonywanie robótek ręcznych, zajęcia gastronomiczne, młodzież korzystała z Internetu, nauki tańca towarzyskiego i nowoczesnego oraz gry na instrumentach. Czynnie uczestniczyła w organizowanych środowiskowo inicjatywach społecznych.
   

Dożynki Gminne w Zagórzanach

W dniu 21 sierpnia 2011 r. w Zagórzanach odbyły się DOŻYNKI GMINNE zorganizowane przez Wójta Gminy Gorlice i Dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Gorlice. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Parafialnym w Zagórzanach, podczas której poświęcone zostały wieńce żniwne, zrobione z tegorocznych zbóż, kwiatów i owoców

   

VIII Panorama Kultur

W dniu 31 lipca 2011 r. w skansenie Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku odbyła się ósma edycja Panoramy Kultur. Pomimo niekorzystnej pogody, okresowo padającego deszczu, widzowie dopisali, a impreza była udana.

„Podróże w czasie” - spotkanie w Bibliotece w Kobylance

W okazji Międzynarodowego DNIA KOBIET w Bibliotece Publicznej w Kobylance, odbyło się inne niż tradycyjnie Spotkanie PAŃ, w ramach Europejskiego „Tygodnia z Internetem”. W spotkaniu uczestniczyły czytelniczki Biblioteki, aktywnie uczestniczące w życiu społecznym swojej „małej ojczyzny”.

 

 

Przegląd Kolędniczy

Przegląd Zespołów Kolędniczych Ziemi Gorlickiej

« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne