Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

   

XVIII Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego (tv)

                                 
W XVIII Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego, które odbyły się 29 maja 2016 r., uczestniczył dwór w Kwiatonowicach.

W programie zwiedzania znalazły się m.in.: oprowadzanie z gospodarzami, spacer przyrodniczy po zabytkowym ogrodzie, wystawa Z Kwiatonowic dookoła świata, dworski kiermasz lokalnych przysmaków, premiera reedycji książki Liny Bögli AVANTI. Listy z podróży naokoło świata z udziałem Judith Arlt – szwajcarskiej pisarki, tłumaczki i biografki autorki.
   

Uczestniczyliśmy w obchodach 760–lecia Lwowa

W dniach 6 – 8 maja 2016 r. w ramach promocji kultury Polskiej za granicą, we Lwowie, koncertowała Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic wraz z mażoretkami podczas Obchodów 760 – Lecia Miasta Lwowa.
   

Sukces mażoretek "DOMINO" z Dominikowic

Podczas Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Południowo – Wschodniej  dziewczęta z grupy "Domino" zdeklasowały swoje rywalki zajmując I miejsca i otrzymały nominacje do Mistrzostw Polski Mażoretek w Kędzierzynie - Koźlu.
   

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (tv)

28 kwietnia 2016 r. w Dominikowicach odbyły się Gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
   

XXII Gminne Prezentacje Palm, Pisanek i Stołów Wielkanocnych (tv)

20 marca 2016 r. w Kobylance, odbyły się XXII Prezentacje Palm, Pisanek i Stołów Wielkanocnych, których organizatorem jest Ośrodek Kultury Gminy Gorlice.
   

Jubileusz 30-lecia „Beskidów” z Dominikowic (tv)

19 września 2015 r. w Domu Ludowym w Dominikowicach odbył się jubileusz 30-lecia działalności Zespołu Folklorystycznego „Beskidy”.
   
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne