Strona główna

Gmina Gorlice

Kultura » Wydarzenia Kulturalne

   

Święto chleba w Kwiatonowicach

22 sierpnia 2021 r. w Kwiatonowicach odbyły się  Dożynki Gminy Gorlice. Tradycyjne świętowanie rozpoczęło się od poświęcenia wieńców oraz kołaczy.
Na ręce wójta Gminy Gorlice Jana Przybylskiego, Starostowie dożynek - Radosława Stężalska i Stanisław Żegleń przekazali symboliczny bochen chleba.
   

Małopolskie Wianki w Szymbarku!

Zapraszamy w niedzielę, 27 czerwca, do skansenu w Szymbarku na Małopolskie Wianki, gdzie będziemy świętować sobótkową noc.
   

Wiwat Maj, Trzeci Maj!

30 kwietnia 2021 r. w Szymbarku odbyły się gminne uroczystości Święta Narodowego 3 Maja.
Program artystyczny pt. ”Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” przygotowany przez Ośrodek Kultury Gminy Gorlice przypomniał o drodze do uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz o jej wpływie na czasy obecne.
   

Małopolskie Wianki 2020

Małopolskie Wianki to już stały punkt w działalności Ośrodka Kultury Gminy Gorlice. Z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem.
   

Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2020 r. odbyły się gminne obchody 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w tym roku połączone ze Świętem Strażaka.
   

Spotkanie Zespołów Kolędniczych "Hej Kolęda!"

18 stycznia 2020 r. w Ośrodku Kultury Gminy Gorlice w Ropicy Polskiej, odbyło się spotkanie grup kolędniczych "Hej Kolęda!".
   

28. Finał WOŚP w gminie Gorlice

W gminie Gorlice WOŚP zagrał w różnych miejscach i różnych rytmach. Najciekawsze imprezy odbyły się w Ropicy Polskiej i Szymbarku.
   

Jubileusz 20-lecia Orkiestry Dętej OSP z Dominikowic (tv)

Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dominikowicach świętowała swoje 20-te urodziny!
   

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. mieszkańcy Gminy Gorlice uczcili 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
   

"Pożegnanie lata" w Szymbarku

W niedzielę, 1 września 2019 r., na Przystanku Szymbark odbyła się impreza "Pożegnanie lata", w ramach Galicyjskiej Mozaiki Kulturalnej.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny